„Gigabyte GeForce RTX 5090 AORUS MASTER 32GB“ (GV-N5090AORUS M-32GD)
„Gigabyte GeForce RTX 5090 AORUS MASTER 32GB“ (GV-N5090AORUS M-32GD)
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 10 - 15*
d. d.
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Graphics processor | GeForce RTX 5090 |
| CUDA | Yes |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Graphics processor family | AMD |
| Processor frequency | 2655 MHz |
| Data transfer rate | 28 Gbit/s |
| Graphics card memory type | GDDR7 |
| Memory bus | 512 bit |
| Discrete graphics card memory | 32 GB |
| Cooling type | Active |
| Product colour | Black |
| Number of fans | 3 fan(s) |
| Minimum system power supply | 1000 W |
| Supplementary power connectors | 1x 16-pin |
| Depth | 150 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 360 mm |
| TV tuner integrated | No |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Dual Link DVI | No |
| OpenGL version | 4.6 |
| DirectX version | 12.0 |
| Cables included | Power |
| HDMI version | 2.1b |
| Interface type | PCI Express 5.0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| DisplayPort version | 2.1b |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |