- Prekė sandėlyje
„Lenovo IdeaPad Slim 3 15ARP10“ nešiojamas kompiuteris, AMD Ryzen™ 5 7535HS, 38,9 cm (15,3 colio), WUXGA, 16 GB DDR5-SDRAM, 512 GB SSD, „Wi-Fi 6“ (802.11ax), „Windows 11 Home“, mėlyna
„Lenovo IdeaPad Slim 3 15ARP10“ nešiojamas kompiuteris, AMD Ryzen™ 5 7535HS, 38,9 cm (15,3 colio), WUXGA, 16 GB DDR5-SDRAM, 512 GB SSD, „Wi-Fi 6“ (802.11ax), „Windows 11 Home“, mėlyna
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor threads | 12 |
| Processor cores | 6 |
| Processor model | 7535HS |
| Processor family | AMD Ryzen™ 5 |
| Processor frequency | 3.3 GHz |
| Processor boost frequency | 4.55 GHz |
| L2 cache | 3 MB |
| L3 cache | 16 MB |
| Processor base power | 35 W |
| Processor generation | AMD Ryzen 7000 Series |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 660M |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | On-board + SO-DIMM |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Maximum internal memory | 24 GB |
| Memory slots | SO-DIMM |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| Product colour | Blue |
| Colour name | Cosmic Blue |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Product type | Laptop |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| USB Type-C charging port | Yes |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter power | 65 W |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Password protection | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 43 °C |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Weight | 1.59 kg |
| Width | 343.4 mm |
| Depth | 239.5 mm |
| Height (rear) | 1.89 cm |
| Height (front) | 1.79 cm |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | No |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Antenna type | 2x2 |
| Mobile network connection | No |
| WWAN | Not installed |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| AC adapter included | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| HD type | WUXGA |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 38.9 cm (15.3") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Touchscreen | No |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Panel type | IPS |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Colour gamut | 45% |
| RGB colour space | NTSC |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Audio system | Dolby Audio |
| Built-in microphone | Yes |
| Speaker power | 2 W |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of microphones | 2 |
| Certification | ErP Lot 6/26 MIL-STD-810H TÜV Rheinland Low Blue Light (Software Solution) |
| Compliance certificates | RoHS |
| Compatible memory cards | SD |
| Optical drive type | No |
| Storage media | SSD |
| Card reader integrated | Yes |
| Total storage capacity | 512 GB |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 512 GB |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| SSD form factor | M.2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Continuous video playback time | 15 h |
| Fast charging | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Copilot key | Yes |
| Keyboard backlit | No |
| Hazard pictogram(s) | GHS08: Health hazard, GHS09: Environmental hazard, GHS07: Harmful |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not expose to intense heat or open flame for prolonged periods., Do not dispose of your old device in the normal household waste - take it to an electronic waste collection point. |