HP 250R G10 Core 5 120U 15.6" FHD 250nits AG 16GB DDR5 5200 SSD 512 Iris Xe Cam1080p 41Wh W11Pro Turbo Silver 3Y OnSite
HP 250R G10 Core 5 120U 15.6" FHD 250nits AG 16GB DDR5 5200 SSD 512 Iris Xe Cam1080p 41Wh W11Pro Turbo Silver 3Y OnSite
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/gb-en/product/setup-user-guides/hp-deskjet-2700-all-in-one-printer-series/model/31598160?sku=5AR83B&serialnumber=5AR83B |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor boost frequency | 5 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel Core 5 |
| Processor cores | 10 |
| Processor model | 120U |
| Processor cache type | L3 |
| Processor threads | 12 |
| Performance-core base frequency | 1.4 GHz |
| Processor base power | 15 W |
| Performance cores | 2 |
| Efficient-core base frequency | 0.9 GHz |
| Efficient cores | 8 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.8 GHz |
| Maximum turbo power | 55 W |
| Processor generation | Intel Core (Series 1) |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5 GHz |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Memory data transfer rate | 5200 MT/s |
| Product colour | Silver |
| Product type | Laptop |
| Original brand name | HP |
| Introduction year | 2025 |
| Colour name | Turbo silver |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter power | 45 W |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Password protection | Yes |
| Depth | 236 mm |
| Weight | 1.59 kg |
| Width | 359.8 mm |
| Height (rear) | 1.57 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Antenna type | 2x2 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| WLAN controller manufacturer | Realtek |
| Mobile network connection | No |
| WLAN controller model | Realtek RTL8852BE-VT |
| Bluetooth version | 5.4 |
| AC adapter included | Yes |
| Keyboard included | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| RGB colour space | NTSC |
| Anti-glare screen | Yes |
| Touchscreen | No |
| NTSC coverage (typical) | 45% |
| Panel type | SVA |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Display bezel technology | Narrow Border |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Colour gamut | 45% |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of microphones | 2 |
| Low halogen | Yes |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| SSD capacity | 512 GB |
| NVMe | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB Sleep-and-Charge ports | 1 |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | Full HD |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery weight | 190 g |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 41 Wh |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Full-size keyboard | Yes |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Memory module type | SODIMM |
| HP Connection Optimizer | Yes |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP segment | Business |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888182569252, 888182569351 |
| HP Smart AC Adapter | Yes |
| HP Support Assistant | Yes |
| Sustainability compliance | Yes |