ASUS ExpertBook Ultra B9406CAA-TH0747X Ultra 7 356H 14" WQXGA+ Touch Tandem OLED 600 nits 120 Hz AG 32 GB LPDDR5X 1 TB SSD Intel Graphics WLAN + Bluetooth 1080p camera + IR 70 Wh W11 Pro Jet Fog 3-year on-site warranty
ASUS ExpertBook Ultra B9406CAA-TH0747X Ultra 7 356H 14" WQXGA+ Touch Tandem OLED 600 nits 120 Hz AG 32 GB LPDDR5X 1 TB SSD Intel Graphics WLAN + Bluetooth 1080p camera + IR 70 Wh W11 Pro Jet Fog 3-year on-site warranty
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Performance cores | 4 |
| Performance-core base frequency | 1.9 GHz |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.3 GHz |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 3) |
| Maximum turbo power | 80 W |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 1500 MHz |
| Efficient-core base frequency | 1.5 GHz |
| Low Power Efficient-cores | 4 |
| Processor base power | 25 W |
| Efficient cores | 8 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.5 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor socket | FCBGA2540 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.7 GHz |
| Processor threads | 16 |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor cache | 18 MB |
| Processor boost frequency | 4.7 GHz |
| Processor cores | 16 |
| Processor model | 356H |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| Memory form factor | On-board |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Product type | Laptop |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| AC adapter power | 90 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output voltage | 20 V |
| AC adapter output current | 4.5 A |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Windows Hello | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Depth | 212.8 mm |
| Width | 310.9 mm |
| Height (front) | 1.09 cm |
| Height (rear) | 1.64 cm |
| Weight | 990 g |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Antenna type | 2x2 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Yes |
| Screen to body ratio | 91% |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| Maximum display brightness (HDR) | 1400 cd/m² |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR True Black 1000 |
| Display brightness | 600 cd/m² |
| Panel type | OLED |
| Colour gamut | 100% |
| Touchscreen | Yes |
| Display resolution | 2880 x 1800 pixels |
| HD type | WQXGA+ |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Number of built-in speakers | 6 |
| Built-in microphone | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| NVMe | Yes |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 1 TB |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Storage media | SSD |
| SSD form factor | M.2 |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 TMDS |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Front camera | Yes |
| Battery capacity | 70 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Numeric keypad | No |
| Pointing device | Touchpad |
| Keyboard backlit | Yes |
| Copilot key | Yes |
| NPU performance up to | 50 TOPs |