-
−13%
ASUS ExpertBook B1503CVA-S77277X Nešiojamas kompiuteris Core i5-210H 15.6" FHD 300 nits 60Hz AG 16GB DDR5 512GB SSD Intel Graphics WLAN + Bluetooth LAN 1080p internetinė kamera 50Wh baterija Windows 11 Pro Švelnios pilkos spalvos 3 metų garantija vietoje
ASUS ExpertBook B1503CVA-S77277X Nešiojamas kompiuteris Core i5-210H 15.6" FHD 300 nits 60Hz AG 16GB DDR5 512GB SSD Intel Graphics WLAN + Bluetooth LAN 1080p internetinė kamera 50Wh baterija Windows 11 Pro Švelnios pilkos spalvos 3 metų garantija vietoje
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Performance cores | 4 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.8 GHz |
| Efficient cores | 4 |
| Performance-core base frequency | 2.2 GHz |
| Processor base power | 45 W |
| Efficient-core base frequency | 1.6 GHz |
| Processor generation | Intel Core (Series 2) |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.6 GHz |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Processor cores | 8 |
| Processor model | 210H |
| Processor family | Intel Core 5 |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor threads | 12 |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor socket | BGA 1744 |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel® Graphics |
| On-board graphics card family | Intel® Graphics |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Product colour | Grey |
| Colour name | Gentle Grey |
| Product type | Laptop |
| USB Type-C charging port | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| AC adapter output current | 3.25 A |
| AC adapter output voltage | 20 V |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Password protection | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot | Yes |
| Height | 19.9 mm |
| Depth | 232.2 mm |
| Weight | 1.64 kg |
| Width | 359.5 mm |
| Antenna type | 2x2 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s, 100, 10 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Screen to body ratio | 87% |
| LED backlight | Yes |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Colour gamut | 45% |
| RGB colour space | NTSC |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Touchscreen | No |
| HD type | Full HD |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Audio system | Dirac |
| Built-in microphone | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD capacity | 512 GB |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| SSD form factor | M.2 |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| NVMe | Yes |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Front camera | Yes |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Backlight keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | Yes |