Xiaomi IPS G24i 2026 200Hz Monitor
Xiaomi IPS G24i 2026 200Hz Monitor
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Feet colour | Black |
| Market positioning | Gaming |
| Detachable stand | Yes |
| Product colour | Black |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Power consumption (typical) | 51 W |
| Power supply type | Internal |
| Power consumption (max) | 310 W |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 32.5 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 68 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Non-operating altitude | 0 - 12192 m |
| Operating altitude | 0 - 5000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight (without stand) | 8.78 kg |
| Depth (without stand) | 120.2 mm |
| Width (without stand) | 813.8 mm |
| Height (without stand) | 364.1 mm |
| Weight (with stand) | 11.3 kg |
| Depth (with stand) | 266.9 mm |
| Height (with stand) | 547.4 mm |
| Width (with stand) | 813.8 mm |
| Ethernet LAN | No |
| Remotely operated | No |
| Flicker-free technology | Yes |
| AMD FreeSync | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Fast charging | No |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Cables included | DisplayPort, USB Type-C to USB Type-A, HDMI, Thunderbolt, USB Type C |
| Viewable size, horizontal | 80 cm |
| Display diagonal (metric) | 60.5 cm |
| Panel type | IPS |
| Horizontal scan range | 48 - 180 kHz |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Pixel pitch | 0.275 x 0.275 mm |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Display technology | LCD |
| Pixel density | 93 ppi |
| Maximum refresh rate | 200 Hz |
| Backlight type | LED |
| Screen shape | Flat |
| Colour gamut | 100% |
| Colour depth | 8 bit |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| Viewable size, vertical | 52.7 cm |
| Touchscreen | No |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| sRGB coverage (typical) | 100% |
| Anti-glare screen | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400 |
| HD type | Full HD |
| LED backlight | Yes |
| Response time | 1 ms |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Display diagonal | 60.3 cm (23.8") |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| Display surface | Matt |
| Built-in camera | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in microphone | No |
| Number of speakers | Not applicable |
| Adjustable height (max) | 15 cm |
| Tilt adjustment | Yes |
| VESA mounting | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 |
| Height adjustment | Yes |
| Picture-in-Picture | Yes |
| Swivelling | Yes |
| Tilt angle range | 5 - 20° |
| Cable lock slot | Yes |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | No |
| Built-in KVM switch | No |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| Built-in USB hub | No |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Microphone in | No |
| HDMI | Yes |
| HDCP | No |
| Depth | 105.4 mm |
| Weight | 3 kg |
| Width | 539.2 mm |
| Height | 441.3 mm |
| Warnings | Place the monitor on a flat and stable surface to avoid tipping and damage., Unplug the monitor from the power source before cleaning., Do not disassemble the monitor casing to avoid risk of electric shock. |