Siemens KF96RSBEA dviduris šaldytuvas Laisvai pastatomas 572 L Juoda
Siemens KF96RSBEA dviduris šaldytuvas Laisvai pastatomas 572 L Juoda
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Built-in display | No |
| Number of compressors | 2 |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product design | French door |
| Product colour | Black |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy efficiency index (EEI) | 100 |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 320 kWh |
| Current | 10 A |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Width | 906 mm |
| Weight | 172,7 kg |
| Depth | 736 mm |
| Depth with door open | 110.2 cm |
| Width with door open | 138 cm |
| Height | 1830 mm |
| Noise emission class | C |
| Minimum operating temperature | 10 °C |
| Noise level | 39 dB |
| Climate class | SN-T |
| Maximum operating temperature | 43 °C |
| Total net capacity | 572 L |
| Freezer position | Bottom-placed |
| No Frost (freezer) | Yes |
| Freezing capacity | 14 kg/24h |
| Fast freeze function | Yes |
| Storage time during power failure | 18 h |
| Freezer net capacity | 171 L |
| Cord length | 2.4 m |
| Fridge net capacity | 401 L |
| Lamp type | LED |
| No Frost (fridge) | Yes |
| Warnings | Avoid storing near sources of heat and fire., Do not open or attempt to repair components containing refrigerants., Product not suitable for outdoor use or exposure to extreme weather conditions. |
| Fresh zone compartment | No |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 788807 |