- Prekė sandėlyje
TP-Link TL-WR802N belaidis maršruto parinktuvas Fast Ethernet Vieno dažnio (2,4 GHz) Mėlyna, balta
TP-Link TL-WR802N belaidis maršruto parinktuvas Fast Ethernet Vieno dažnio (2,4 GHz) Mėlyna, balta
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Processor cores | 1 |
| Built-in processor | Yes |
| LED indicators | Activity, LAN, Power, WLAN |
| Product colour | Blue, White |
| Product type | Portable router |
| On/off switch | Yes |
| Power source type | USB |
| Output current | 1 A |
| Output voltage | 5 V |
| Security algorithms | WPA, WPA-Enterprise, WEP, WPA2, WPA2-Enterprise |
| MAC address filtering | Yes |
| Filtering | Yes |
| Stateful Packet Inspection (SPI) | Yes |
| Firewall security | SPI |
| DoS attack prevention | Yes |
| Firewall | Yes |
| IP address filtering | Yes |
| DMZ support | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Web-based management | Yes |
| Reset button | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Height | 18 mm |
| Depth | 57 mm |
| Width | 57 mm |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN data rates | 10, 100 |
| VPN Passthrough | Yes |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Port forwarding | Yes |
| Port triggering | Yes |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Windows operating systems supported | Windows Vista Enterprise, Windows 8.1 Enterprise, Windows 7 Professional, Windows Vista Home Premium x64, Windows XP Home x64, Windows Vista Home Basic x64, Windows 7 Professional x64, Windows Vista Ultimate x64, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 7 Enterprise, Windows XP Professional x64, Windows Vista Business, Windows 8.1, Windows Vista Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8 Pro x64, Windows 8.1 Pro, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Starter, Windows Vista Home Basic, Windows 8, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Enterprise x64, Windows 8 x64, Windows Vista Business x64, Windows XP Professional, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Ultimate, Windows 2000, Windows 8 Enterprise, Windows 7 Home Basic x64, Windows 98SE, Windows Vista Enterprise x64, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows Vista Home Premium, Windows XP Home, Windows 7 Starter x64, Windows NT |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| AC adapter included | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45), USB |
| Quick installation guide | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11g |
| WLAN data transfer rate (max) | 300 Mbit/s |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC) |
| DHCP client | Yes |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6 |
| DHCP server | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Memory card slot(s) | No |
| USB port | Yes |
| Transmit power | CE: , <20dBm(2.4GHz) , FCC: , <30dBm |
| Antenna design | Internal |
| Antennas quantity | 2 |
| 3G/4G USB modem compatibility | No |
| DSL WAN | No |
| WAN connection type | RJ-45 |
| Ethernet WAN | Yes |
| SIM card slot | No |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Warnings | Avoid contact with liquids as this may cause electric shock., The product may emit radio waves that may interfere with other electronic devices., Do not open the appliance housing - risk of electric shock. |
| Sustainability compliance | Yes |