- Prekė sandėlyje
TP-Link Omada 24 prievadų Gigabit L2+ valdomas jungiklis su 4 10GE SFP+ lizdais
TP-Link Omada 24 prievadų Gigabit L2+ valdomas jungiklis su 4 10GE SFP+ lizdais
Garantija
60 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Number of fans | 0 fan(s) |
| Rack mounting | Yes |
| Form factor | 1U |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Yes |
| Power source | AC |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (max) | 23.6 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| IGMP snooping | Yes |
| DHCP features | DHCP client, DHCP relay, DHCP server, DHCPv6 client, DHCPv6 snooping, DHCP snooping |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| BPDU filtering/protection | Yes |
| IP-MAC-Port binding | Yes |
| Authentication | Guest VLAN, MAC-based authentication, Port-based authentication |
| SSH/SSL support | Yes |
| Authentication type | AAA, RADIUS, TACACS+ |
| Loop protection | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Heat dissipation | 80.52 BTU/h |
| MIB support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Switch layer | L2+/L3 |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Switch type | Managed |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| ARP inspection | Yes |
| System event log | Yes |
| Cloud-managed | Yes |
| Height | 44 mm |
| Width | 440 mm |
| Depth | 180 mm |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ab |
| VLAN support | Yes |
| 10G support | Yes |
| Number of VLANs | 4000 |
| Flow control support | Yes |
| Port mirroring | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| Virtual LAN features | Tagged VLAN, Voice VLAN, Private VLAN, Protocol-based VLAN |
| Link aggregation | Yes |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Broadcast storm control | Yes |
| Policy-based routing | Yes |
| Head-of-line (HOL) blocking | Yes |
| IPv4 routes | 48 |
| IPv6 routes | 48 |
| Active link detection | Yes |
| Fanless | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Management protocols | SNMPv1/v2c/v3, SNTP |
| IPv4 & IPv6 features | IPv6 ping, IPv4/IPv6 access-control list (ACL), IPv6 Telnet, IPv6 tracert |
| GARP VLAN Registration Protocol (GVRP) | Yes |
| Power connector | AC-in jack |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Console port | RJ-45/micro-USB |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 24 |
| Jumbo frames support | Yes |
| Switching capacity | 128 Gbit/s |
| Packet buffer memory | 12 MB |
| MAC address table | 16000 entries |
| Number of static routes | 48 |
| Forwarding rate | 95.23 Mpps |
| Jumbo frames | 9000 |
| Store-and-forward | Yes |
| Static route | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Multicast support | Yes |
| Multicast Listener Discovery (MLD) snooping | Y |
| Warnings | Ensure the unit is adequately ventilated during operation., Do not open the case or try to repair it yourself., The product is not suitable for disposal in the regular waste bin. Take your used electronic equipment to a recycling centre in accordance with local regulations. |