- Prekė sandėlyje
-
−4%
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Stand type | Legs stand |
| Stand colour | Black |
| Bezel type | 3 Bezel-less |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 200 x 200 mm |
| Introduction year | 2025 |
| Slim fit wall mount support | Yes |
| Product colour | Black |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Power consumption (max) | 170 W |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 161 kWh |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 109 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy saving mode | Yes |
| Power consumption (typical) | 109 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Voice guide | Yes |
| Works with Samsung Bixby | Yes |
| Control type | Remote |
| Number of OSD languages | 27 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Auto power off | Yes |
| On Screen Display (OSD) languages | Multi |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Weight (without stand) | 14.2 kg |
| Stand depth | 22.2 cm |
| Stand width | 100.5 cm |
| Depth (without stand) | 76.8 mm |
| Width (without stand) | 1444.1 mm |
| Weight (with stand) | 14.5 kg |
| Height (without stand) | 831.2 mm |
| Depth (with stand) | 222 mm |
| Width (with stand) | 1444.1 mm |
| Height (with stand) | 882.2 mm |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Web browser | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
| DVD player | No |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Filmmaker Mode, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| AI Upscale | Yes |
| TV key support | Yes |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), HGiG, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Plug and Play | Yes |
| Picture processing technology | Samsung Contrast Enhancer, Samsung Mega Contrast |
| SmartThings app support | Yes |
| Eco sensor | Yes |
| Backlight dimming technology | UHD Dimming |
| Cables included | AC |
| Remote control included | Yes |
| Remote control type | TM2240A |
| Automatic brightness control | Yes |
| Display diagonal (metric) | 163 cm |
| Motion interpolation technology | Motion Xcelerator |
| Native refresh rate | 50 Hz |
| Supported video modes | 2160p |
| Display technology | LED |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Display diagonal | 165.1 cm (65") |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Audio pre-selection descriptor | Yes |
| Adaptive sound | Yes |
| RMS rated power | 20 W |
| Object Tracking Sound+ (OTS+) | Yes |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Common interface (CI) | Yes |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| RF ports quantity | 1 |
| PC in (D-Sub) | No |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| HDMI ports quantity | 3 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Annual energy consumption | 151 kWh |
| Digital signal format system | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Tuner type | Analog & digital |
| Warnings | The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord., The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point. |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version | 2.0.4 |
| Operating system installed | Tizen |
| Smart TV | Yes |
| Sound mirroring | Yes |
| Samsung technologies (AV/TV) | Samsung Knox, 4K Upscaling, Q-Symphony |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2205182 |