-
−2%
„Samsung QE65QN900FT“ 165,1 cm (65") 8K „Ultra HD“ išmanusis televizorius „Wi-Fi“ Juoda
„Samsung QE65QN900FT“ 165,1 cm (65") 8K „Ultra HD“ išmanusis televizorius „Wi-Fi“ Juoda
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Processor | NQ8 AI Gen2 Processor |
| Sound technology | Dolby Atmos, OTS+, Q-Symphony, Adaptive Sound Pro, 360 Audio, Active Voice Amplifier Pro, Surround |
| Colour name | Titan Black |
| Stand type | Legs stand |
| Introduction year | 2025 |
| Stand colour | Black |
| Mini wall mount support | Yes |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 400 x 300 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 109 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 324 kWh |
| Power consumption (max) | 450 W |
| Power consumption (typical) | 109 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy saving mode | Yes |
| Works with Samsung Bixby | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Voice control | Yes |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Depth (without stand) | 37.8 mm |
| Height (without stand) | 830.3 mm |
| Weight (without stand) | 25.5 kg |
| Width (without stand) | 1455.3 mm |
| Depth (with stand) | 256.8 mm |
| Height (with stand) | 867.4 mm |
| Width (with stand) | 1455.3 mm |
| Weight (with stand) | 25.9 kg |
| Miracast | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| 4K Ultra HD upscaling | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Neo Quantum HDR 8K Pro, High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming), High Dynamic Range 10+ Adaptive (HDR10 Plus Adaptive), HDR 10+ |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| SmartThings app support | Yes |
| AMD FreeSync | Yes |
| Game mode | Yes |
| Smart Remote included | Yes |
| Cables included | AC |
| Remote control included | Yes |
| Remote control type | TM2360E (UK, Italy Add TM1240A) |
| Display refresh rates supported | 165 Hz |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Display diagonal | 165.1 cm (65") |
| HD type | 8K Ultra HD |
| Screen shape | Flat |
| Motion interpolation technology | Motion Xcelerator |
| Native refresh rate | 100 Hz |
| Display technology | Neo QLED |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Sound modes | Adaptive Sound Pro, Surround |
| Adaptive sound | Yes |
| Active voice amplifier (AVA) | Yes |
| Q-Symphony | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Audio output channels | 4.2.2 channels |
| RMS rated power | 70 W |
| Digital audio optical out | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Common interface (CI) | Yes |
| HDMI ports quantity | 4 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| RF ports quantity | 1 |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Stand | Round Feet |
| HDMI | Yes |
| Aerial input | DVB-T2CS2 x2 |
| Annual energy consumption | 151 kWh |
| Tuner type | Analog & digital |
| Screen mirroring | Yes |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Video apps | Samsung TV Plus |
| Operating system version | Tizen |
| Far-field voice interaction | Yes |
| Smart TV | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Operating system installed | Tizen |
| Samsung technologies (AV/TV) | Smart TV powered by Tizen, Gaming Hub, Real Depth Enhancer Pro, SmartThings, AI Auto Game Mode, Dolby Atmos®, Auto Game Mode (ALLM), Samsung Q-Symphony, SolarCell Remote, Auto HDR Remastering, Samsung TV Plus, AI Customisation Mode, Samsung Health, AI Energy Mode, Object Tracking Sound PLUS, Multiple Voice Assistants, AI Mode, Samsung Knox Security, NQ8 AI Gen2 Processor, Universal Gesture, FreeSync Premium Pro, Colour Booster Pro, Supersize Picture Enhancer, SmartThings Calibration Pro, Metal Frame Design, AI Sound Pro, Motion Xcelerator 165Hz, Generative Wallpaper, Slim Fit Wall-Mount Compatible, Neo Quantum HDR 8K PRO, True 8K Resolution, 8K AI Upscaling, Multi View (up to 4), Quantum Matrix Technology Pro, PANTONE Validated, AI Motion Enhancer, Game Bar |