- Prekė sandėlyje
Samsung QE32LS03CBU 81,3 cm (32 ') Full HD Smart TV Wi-Fi juoda
Samsung QE32LS03CBU 81,3 cm (32 ') Full HD Smart TV Wi-Fi juoda
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 9 - 14*
d. d.
| Stand colour | Black |
| VESA mounting | No |
| Introduction year | 2023 |
| Product colour | Black |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power consumption (max) | 55 W |
| Power consumption (typical) | 27.4 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Energy saving mode | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 49 kWh |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 27 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Works with Samsung Bixby | Yes |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Voice guide | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Stand width | 59.1 cm |
| Height (with stand) | 451.9 mm |
| Stand depth | 14.3 cm |
| Width (without stand) | 727.3 mm |
| Height (without stand) | 426.8 mm |
| Depth (without stand) | 25.5 mm |
| Weight (without stand) | 5.1 kg |
| Depth (with stand) | 143.3 mm |
| Width (with stand) | 727.3 mm |
| Weight (with stand) | 5.2 kg |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Web browser | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| TV sound to mobile device | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| Picture processing technology | Samsung Contrast Enhancer |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Filmmaker Mode |
| Teletext function | Yes |
| SmartThings app support | Yes |
| Wireless Dex support | Yes |
| Tap view | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Remote control type | TM2361E |
| Remote control included | Yes |
| E-manual | Yes |
| HD type | Full HD |
| Display number of colours | 1 billion colours |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen shape | Flat |
| Display technology | QLED |
| Display diagonal | 81.3 cm (32") |
| Display diagonal (metric) | 80 cm |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native refresh rate | 50 Hz |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| RMS rated power | 20 W |
| Multiroom audio technology | Samsung Multiroom Link |
| Number of speakers | 2 |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Adaptive sound | Yes |
| Object Tracking Sound+ (OTS+) | Yes |
| Q-Symphony | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| Digital audio optical out | 1 |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| RF ports quantity | 1 |
| Common interface (CI) | Yes |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Digital signal format system | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Tuner type | Analog & digital |
| Warnings | The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord., The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point. |
| Smart TV | Yes |
| Far-field voice interaction | No |
| Internet TV | Yes |
| Video apps | Samsung TV Plus |
| Universal guide | Yes |
| Timeshift | Yes |
| Sound mirroring | Yes |
| Operating system installed | Tizen |
| Samsung technologies (AV/TV) | Micro Dimming Pro |