- Prekė sandėlyje
LG UHD AI 65UA73003LA televizorius 165,1 cm (65") 4K „Ultra HD“ išmanusis televizorius „Wi-Fi“ juodas
LG UHD AI 65UA73003LA televizorius 165,1 cm (65") 4K „Ultra HD“ išmanusis televizorius „Wi-Fi“ juodas
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Introduction year | 2025 |
| Frameless design | Yes |
| Stand type | Legs stand |
| Product colour | Black |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 400 x 400 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 102 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 135 kWh |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Energy saving mode | Yes |
| On/Off timer | Yes |
| Works with the Google Assistant | Yes |
| Programming period | 8 day(s) |
| Voice guide | Yes |
| Number of OSD languages | 38 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Electronic Programme Guide (EPG) | Yes |
| Width (without stand) | 1446 mm |
| Stand depth | 34.7 cm |
| Depth (without stand) | 59.8 mm |
| Stand width | 144.1 cm |
| Weight (without stand) | 15.6 kg |
| Height (without stand) | 831 mm |
| Width (with stand) | 1446 mm |
| Depth (with stand) | 347 mm |
| Height (with stand) | 902 mm |
| Weight (with stand) | 15.8 kg |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Wi-Fi | Yes |
| Web browser | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP |
| Game features | Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR) |
| Multi View | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Filmmaker Mode, Hybrid Log-Gamma (HLG), Dynamic Tone Mapping, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Game mode | Yes |
| Subtitles function | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| DVD player | No |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Teletext function | Yes |
| USB recording | Yes |
| Processor cores | 4 |
| Video formats supported | AV1, HEVC/H.265, VP9 |
| Desktop stand | Yes |
| Cables included | AC |
| Remote control included | Yes |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Native refresh rate | 60 Hz |
| Display refresh rates supported | 60 Hz |
| LED backlight | Yes |
| Screen shape | Flat |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display diagonal | 165.1 cm (65") |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Display diagonal (metric) | 164 cm |
| Display technology | LED |
| Audio decoders | Dolby Digital |
| Built-in subwoofer | No |
| Sound modes | Clear Voice Pro, AI Sound Pro |
| Enhanced Audio Return Channel (eARC) | Yes |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 20 W |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Common interface (CI) | Yes |
| Common interface Plus (CI+) version | 1.4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.1 |
| PC in (D-Sub) | No |
| Common interface Plus (CI+) | Yes |
| RF ports quantity | 2 |
| Digital audio optical out | 1 |
| Consumer Electronics Control (CEC) | SimpLink |
| HDMI ports quantity | 3 |
| Digital signal format system | DVB-S, DVB-T2, DVB-S2, DVB-T |
| Auto channel search | Yes |
| Tuner type | Analog & digital |
| Number of tuners | 1 tuner(s) |
| Warnings | The TV has live parts, use caution when connecting and disconnecting the power cord., The product may contain small parts, keep out of reach of children., The product contains electronic components that may be hazardous to the environment, do not dispose of in the regular rubbish bin, use an electronic waste collection point. |
| Apple AirPlay 2 support | Yes |
| Smart TV | Yes |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) | Yes |
| Internet TV | Yes |
| Operating system version | 25 |
| Operating system installed | WebOS |
| LG technologies (AV/TV) | LG Sound Sync, AI Super Upscaling 4K, WOW Orchestra, ThinQ™, Bluetooth Surround Ready, AI Sound Pro |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2240986 |