TP-LINK BE3600 lubinis „Wi-Fi 7“ prieigos taškas EAP773 (ES)
TP-LINK BE3600 lubinis „Wi-Fi 7“ prieigos taškas EAP773 (ES)
Garantija
12 mėn.
Pristatymas iš Lietuvos
per 2 - 3*
d. d.
| HARDWARE FEATURES | |
|---|---|
| Interface | 1× 2.5G Ethernet Port |
| Button | Reset |
| Power Supply | • 802.3at PoE • 12V/1.5A DC Note: DC Power adapter is not included. DC power interface: 12V, accepts 2.1 mm / 5.5 mm center-positive circular plug with 9 mm length. |
| Max. Power Consumption | • 16.8 W (For PoE); • 13.0 W (For DC) |
| Dimensions ( W x D x H ) | 6.3 × 6.3 × 1.4 in (160 × 160 × 36.7 mm) |
| Antenna | • 2.4 GHz: 2× 4.0 dBi • 5 GHz: 2× 5.0 dBi |
| Mounting | Ceiling / Wall / Junction Box Mounting (Kits Included) |
| WIRELESS FEATURES | |
|---|---|
| Coverage | 140㎡(1500 ft²) |
| Concurrent Clients | 250+ |
| Wireless Standards | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be |
| Frequency | 2.4 GHz and 5 GHz |
| Signal Rate | 688 Mbps (2.4 GHz) + 2882 Mbps (5 GHz) |
| Wireless Functions | • MLO‡ • 4K-QAM‡ • Seamless Roaming • EHT160‡ • Mesh△ • OFDMA‡ • Load Balance • Band Steering • Beamforming • Airtime Fairness • Multiple SSIDS:16(8 on each band) • Wireless Schedule • Reboot Schedule • QoS(WMM) • Rate Limit • Static IP/Dynamic IP • RADIUS Accounting • MAC Authentication |
| Wireless Security | • Captive Portal Authentication • Access Control • Maximum number of MAC Filter: 4,000 • Wireless Isolation Between Clients • VLAN • Rogue AP Detection • WPA-Personal/Enterprise, WPA2-Personal/Enterprise, WPA3-Personal/Enterprise |
| Transmission Power | < 20 dBm (2.4 GHz, EIRP) < 23 dBm (5 GHz, band 1band 2, EIRP) < 28 dBm (5 GHz, band 3, EIRP) |
| Management Features | |
|---|---|
| Omada App | Yes |
| Centralized Management | • Omada Cloud-Based Controller • Omada Hardware Controller • Omada Software Controller |
| Cloud Access | Yes. Require the use of an Omada controller. |
| Email Alerts | Yes |
| LED ON/OFF Control | Yes |
| Management MAC Access Control | Yes |
| SNMP | v1, v2c, v3 |
| System Logging Local/Remote Syslog | Yes |
| Web-based Management | Yes |
| OTHERS | |
|---|---|
| Certification | CE, FCC, RoHS, IC |
| Package Content | • EAP723 • Installation Guide • Ceiling/Wall/Junction Box Mounting Kits Note: Power Adapter is NOT included. |
| Environment | • Operating Temperature: 0 °C-40 °C (32 °F-104 °F); • Storage Temperature: -40 °C-70 °C (-40 °F-158 °F); • Operating Humidity: 10%-90% non-condensing; • Storage Humidity: 5%-90% non-condensing; |