Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 17 - 19*
d. d.
| Summary | Dreame Glory Mix. Motor speed: 110000 RPM, Temperature: 55 °C, Temperature (max): 80 °C. Product colour: Black, Surface coloration: Monochromatic, Cord length: 1.8 m. Power: 1600 W, AC input voltage: 220-240 V. Warranty period: 2 year(s). Width: 76 mm, Depth: 82 mm, Height: 255 mm |
| Vendor Homepage | www.dreametech.com/pages/dreame-hair-dryers-stylers-series |
| Unit Box Height | 0.265 |
| Unit Box Length | 0.35 |
| Unit Box Width | 0.101 |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Power | 1600 W |
| Adjustable temperature | Yes |
| Fast drying | Yes |
| Ionic function | Yes |
| Motor speed | 110000 RPM |
| Noise level | 58 dB |
| Number of heating levels | 4 |
| Number of speeds | 2 |
| Temperature | 55 °C |
| Temperature (max) | 80 °C |
| ThermoProtect technology | Yes |
| Control type | Buttons,Slider |
| Cord length | 1.8 m |
| Country of origin | China |
| Designed for travel | Yes |
| Overheat protection | Yes |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Depth | 82 mm |
| Height | 255 mm |
| Weight | 336 g |
| Width | 76 mm |
| Package depth | 346 mm |
| Package height | 96.5 mm |
| Package weight | 1625 g |
| Package width | 255 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Concentrator nozzle | Yes |
| Diffuser nozzle | Yes |
| Number of nozzles | 3 |
| Model | AHD18 |
| Units per Shipping Box | 6 |
| Unit Calculated Volume | 0.01136 cubm |
| Unit Calculated Weight | 2 kg |