-
−10%
Garantija
6 mėn.
Pristatymas iš Lietuvos
per 2 - 14*
d. d.
1 Advanced features require Logitech G HUB Software available for download at logitechg.com/ghub 2 Tested on Logitech G240 Gaming Mouse Pad 3 Battery life may vary based on user and computing conditions
| Summary | Logitech G 910-006638. Form factor: Right-hand. Movement detection technology: Optical, Device interface: RF Wireless, Movement resolution: 32000 DPI, Response time: 0.5 ms, Buttons type: Pressed buttons, Buttons quantity: 5, Scroll type: Wheel, Acceleration (max): 40 G. Power source: Batteries. Product colour: White |
| Vendor Homepage | https://www.logitechg.com/ |
| Unit Box Height | 0.175 |
| Unit Box Length | 0.117 |
| Unit Box Width | 0.07 |
| Acceleration (max) | 40 G |
| Built-in memory | Yes |
| Buttons quantity | 5 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Device interface | RF Wireless |
| Mouse tracking speed | 500 ips |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 32000 DPI |
| Polling rate | 2000 Hz |
| Purpose | Gaming |
| Response time | 0.5 ms |
| Scroll type | Wheel |
| Sensor type | HERO 2 |
| Feet material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | White |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Cable length | 1.8 m |
| Battery capacity | 290 mAh |
| Battery life (max) | 95 h |
| Number of batteries supported | 1 |
| Power source | Batteries |
| Rechargeable | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Depth | 40 mm |
| Height | 125 mm |
| Weight | 60 g |
| Width | 63.5 mm |
| Adapter included | Yes |
| Cables included | USB Type-A to USB Type-C |
| Package depth | 115 mm |
| Package height | 172 mm |
| Package weight | 371 g |
| Package width | 68 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Batteries included | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Receiver type | Nano receiver |
| User guide | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Minimum system requirements | PC with Windows 10 or later and USB 2.0 port Internet access for Logitech G HUB Software1 |
| Packaging content | PRO X SUPERLIGHT 2 Wireless Gaming Mouse USB LIGHTSPEED adapter USB A to C charging/data cable Adapter extension Optional grip tape Optional aperture door with PTFE foot User documentation |
| Model | PRO X SUPERLIGHT 2 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.001433 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.35 kg |