-
−9%
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Lietuvos
per 3 - 5*
d. d.
Logitech® Marathon Mouse M705 lets you power on... and on. It uses far less power than comparable wireless mice from other companies, so you'll go up to three full years between battery changes.* And it uses a tiny wireless receiver that stays plugged in to your computer, so your mouse is ready to go-whenever, wherever, and for as long as it takes. Plus, hyper-fast scrolling means you'll fly through long documents to find what you need in a flash. Laser grade tracking means you'll get smooth, responsive cursor control. And the sculpted, right-hand shape means you'll be as comfortable finishing up as you were getting started.
©2017 Logitech. Logitech, the Logitech logo and other Logitech marks are owned by Logitech and may be registered.
Microsoft, Windows and the Windows logo are trademarks of the Microsoft group of companies. Mac and the Mac logo are trademarks of Apple Inc., registered in the U.S. and other countries.
All other trademarks are the property of their respective owners.
| Summary | Logitech Marathon Mouse M705. Form factor: Right-hand. Movement detection technology: Optical, Device interface: RF Wireless, Movement resolution: 1000 DPI, Buttons type: Pressed buttons, Buttons quantity: 5, Scroll type: Wheel. Power source: Batteries. Product colour: Charcoal |
| Vendor Homepage | https://www.logitech.com/ |
| Unit Box Height | 0.05 |
| Unit Box Length | 0.135 |
| Unit Box Width | 0.075 |
| Button functions | Back/DPI switch/Forward |
| Buttons quantity | 5 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Device interface | RF Wireless |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Purpose | Office |
| Scroll type | Wheel |
| Scrolling directions | Vertical |
| Ergonomic design | Yes |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Charcoal |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wireless range | 10 m |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Power source | Batteries |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 7/Windows 8 |
| Depth | 109 mm |
| Height | 42 mm |
| Receiver depth | 6.1 mm |
| Receiver height | 14.4 mm |
| Receiver weight | 1.8 g |
| Receiver width | 18.7 mm |
| Weight | 135 g |
| Width | 71 mm |
| Package depth | 76 mm |
| Package height | 136 mm |
| Package weight | 179.5 g |
| Package width | 50 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Batteries included | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Receiver type | Nano receiver |
| Unifying receiver | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Master (outer) case gross weight | 1880 g |
| Master (outer) case height | 167 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case width | 144 mm |
| Packaging content | Wireless mouse Logitech Unifying receiver 2 AA batteries User documentation 3-year manufacturer's guarantee |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0005063 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.178 kg |