-
−4%
ROYAL CANIN SHN Veislės Labrador Junior sausas šunų maistas - 12 kg
ROYAL CANIN SHN Veislės Labrador Junior sausas šunų maistas - 12 kg
Garantija
0 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Dog breed | Labrador Retriever |
| Breed size | Maxi (26 - 44kg) |
| Health effects | Digestive care, General health |
| Soy free | N |
| Pet life stage | Puppy |
| Weight | 12 kg |
| Sugar free | No data available |
| Gluten free | No |
| Antioxidants included | Yes |
| Preservative free | No |
| Package type | Sack |
| Pet food flavor | Rice, Corn, Poultry |
| Product category | Dry food |
| Series | ROYAL CANIN Breed Health Nutrition |
| Age of the pet | Junior |
| Size of breed | Large breed 25 - 45 kg |
| Main flavor | Chicken |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
| Category | For dog |
| Additional features | General health |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food. |
| Crude ash | 6.9% |
| Fat content | 14% |
| Protein | 33% |
| Calcium | 1.25% |
| Phosphorus | 1% |
| Crude fibres | 1.7% |