ROYAL CANIN Jorkšyro terjeras 0,5kg
ROYAL CANIN Jorkšyro terjeras 0,5kg
Garantija
0 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Pet food additives | Vitamin A: 29500 IU, Vitamin D3: 800 IU, Biotin: 3.07 mg, E1 (Iron): 47 mg, E2 (Iodine): 4.7 mg, E4 (Copper): 9 mg, E5 (Manganese): 61 mg, E6 (Zinc): 183 mg, E8 (Selenium): 0.1 mg - Technological additives: Pentasodium triphosphate: 3.5 g - Preservatives - Antioxidants. |
| Includes vitamins | Vitamin C, Vitamin H (biotin), Vitamin B2, Vitamin E, Vitamin B12, Vitamin B3, Vitamin B1, Vitamin D3, Vitamin B6, Vitamin B5, Vitamin B9 (folic acid), Vitamin A |
| Pet life stage | Mature |
| Breed size | X-Small (< 4kg) |
| Antioxidants included | Yes |
| Series | ROYAL CANIN Breed Health Nutrition |
| Age of the pet | Adult |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| Product category | Dry food |
| Additional features | Hair and skin |
| Category | For dog |
| Main flavor | Chicken |
| Weight range | 500 g - 999 g |
| Pet breed | Yorkshire Terrier |
| Weight | 500 g |
| Package type | Sack |
| Health effects | General health, Skin & coat |
| Dog breed | Yorkshire Terrier |
| Warnings | Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food., Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Iron content | 166 mg/kg |
| Sodium | 0.3% |
| Metabolisable Energy (ME) | 3944 kcal/kg |
| Zinc content | 218 mg/kg |
| Manganese content | 73 mg/kg |
| Vitamin B12 content | 130 μg/kg |
| Copper content | 15 mg/kg |
| Magnesium content | 0.11% |
| Biotin content | 3070 μg/kg |
| Vitamin A content | 31000 IU/kg |
| Iodine content | 5.2 mg/kg |
| Taurine content | 0.22 mg/kg |
| Pantothenic acid (vitamin B5) content | 145.2 mg/kg |
| Protein | 28% |
| Crude fibres | 3.1% |
| L-carnitine content | 100 mg/kg |
| Niacin (vitamin B3) content | 482.8 mg/kg |
| Crude ash | 5% |
| Thiamine (vitamin B1) content | 27 mg/kg |
| Potassium content | 0.7% |
| Vitamin C content | 300 mg/kg |
| Vitamin B6 content | 75.7 mg/kg |
| Fat content | 18% |
| Calcium | 0.72% |
| Vitamin E content | 600 mg/kg |
| Riboflavin (vitamin B2) content | 48.6 mg/kg |
| Selenium content | 0.28 mg/kg |
| Vitamin D3 content | 800 IU/kg |
| Folic acid (vitamin B9) content | 13.6 mg/kg |
| Phosphorus | 0.6% |