NATURE\'S PROTECTION Superior Care Red Coat Grain Free Adult Small Lamb - sausas šunų maistas - 1,5 kg
NATURE\'S PROTECTION Superior Care Red Coat Grain Free Adult Small Lamb - sausas šunų maistas - 1,5 kg
Garantija
0 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Additional features | Hair and skin, Digestive support, Grain-free, Food hypersensitivity, Gluten-free |
| Category | For dog |
| Seasonal offer | Summer with your pet |
| Age of the pet | Adult |
| Size of breed | Small breed 5 - 10 kg |
| No artificial colours | Yes |
| Product category | Dry food |
| Main flavor | Lamb |
| Weight range | 1 kg - 1,9 kg |
| Pet specific needs | Food alergy, Improve skin health, Proper digestion, Skin and coat, Grain intolerance |
| Weight | 1.5 kg |
| Dog breed | All breeds of miniature dogs, All breeds of small dogs |
| Sugar free | Yes |
| Dosage form | Solid |
| Soy free | Yes |
| Package type | Sack |
| Gluten free | Yes |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Protein | 26% |
| Crude fibres | 2% |
| Fat content | 15% |
| Crude ash | 10,6% |