Baofeng UV-5R EU MINI USB-C Bluetooth VHF UHF Aviation Band Pilka Racija
Baofeng UV-5R EU MINI USB-C Bluetooth VHF UHF Aviation Band Pilka Racija
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 4 - 8*
d. d.
| Display type | LCD |
| Built-in display | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Housing material | Plastic |
| FM radio | Yes |
| USB port type | USB Type-C |
| Oven control type | Buttons |
| Colour display | Yes |
| Keypad lock | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Integrated antenna | Yes |
| Width | 52 mm |
| Weight | 200 g |
| Depth | 37 mm |
| Height | 108 mm |
| Product colour | Grey, Black |
| Frequency | 136 - 174 MHz |
| Flugband | Yes |
| Radio frequency | 65 - 108 MHz |
| VOX function | Y |
| USB cable | Yes |
| Battery pack | Yes |
| Quantity inner carton | 1 pc(s) |
| Antenna | Yes |
| Belt clip | Yes |
| DFU / User manual | Yes |
| Wristband | Yes |
| Easy to use | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Safe to use | Y |
| Connectivity technology | Wireless |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power source type | Battery |
| Battery capacity | 1600 mAh |
| Power | 5 W |
| Charging connector | Yes |
| Noise reduction | Yes |
| Active noise cancellation | Y |
| Warnings | Products contain batteries that may be hazardous to children. Keep out of their reach., Do not dispose of electronic devices in the normal household waste. Dispose of them at suitable collection points for electronic waste., Avoid exposing the walkie-talkies to water and moisture unless the model is waterproof. |