Baofeng DM-32E HTQ DMR GPS APRS radijo imtuvas + oro juosta
Baofeng DM-32E HTQ DMR GPS APRS radijo imtuvas + oro juosta
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 4 - 8*
d. d.
| Antenna type | Dual band with SMA-F connector |
| Product colour | Black, Green |
| On/off switch | Yes |
| Integrated antenna | Yes |
| Oven control type | Buttons |
| Rechargeable | Yes |
| Battery technology | Lithium-ion |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery capacity | 2200 mAh |
| Weight | 350 g |
| Depth | 41 mm |
| Width | 67 mm |
| Height | 182 mm |
| Purpose | Professional mobile radio (PMR) |
| GPS + APRS | Yes (only in DMR mode) |
| Flugband | Yes |
| AIRBAND band | 108-136 MHz AM(RX) |
| UHF band | 430-440 MHz RX/TX |
| VHF band | 144-146 MHz RX/TX |
| Operating mode | Digital (DMR) and analogue (FM) |
| Belt clip | Yes |
| Quantity | 1 |
| Manual | Yes |
| Handset | Yes |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Charger | Yes |
| Wristband | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Colour display | Yes |
| Display type | LCD |
| Backlight display | Yes |
| USB port | Yes |
| USB connector type | USB Type-C |
| Warnings | Products contain batteries that may be hazardous to children. Keep out of their reach., Do not dispose of electronic devices in the normal household waste. Dispose of them at suitable collection points for electronic waste., Avoid exposing the walkie-talkies to water and moisture unless the model is waterproof. |