Severinas 2058
Severinas 2058
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 4 - 8*
d. d.
- heat resistant painting
- 4-stage switch: top heat - bottom heat - top heat and spit - top and bottom heat with convection
- variable thermostat: 60 °C - 230 °C
- 120-minute timer with acoustic signal at the end of the cooking cycle
- pilot light
- with turning spit for meat and poultry
- with pizza grillstone, dia. 29 cm, suitable even for big pizzas
- with grill rack and baking tray, size: 38.5 x 31.5 cm
- 4 shelf positions
- detachable crumb tray
- size (W) 52 x (D) 43 x (H) 36.5 cm
| Oven | |
|---|---|
| Oven type: | Electric |
| Total oven(s) interior capacity: | 42 L |
| Total oven power: | 1800 W |
| Number of ovens: | 1 |
| Oven interior capacity: | 42 L |
| Number of shelves: | 1 shelves |
| Grill: | Y |
| Conventional cooking: | Y |
| Number of shelf positions: | 4 |
| Oven thermostat range: | 60 - 230 °C |
| Top and bottom heating: | Y |
| Design | |
| Control type: | Rotary |
| Colour of product: | Black,Silver |
| Control position: | Front |
| Baking tray dimensions: | 385 x 315 mm |
| Ergonomics | |
| Timer type: | Digital |
| LED indicators: | Power |
| Ready alarm: | Y |
| Power | |
| Power consumption (typical): | 1800 W |
| Lighting | |
| Interior light: | Y |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 520 mm |
| Depth: | 430 mm |
| Height: | 365 mm |