Celestron Delta Optical Voyager S 10x25 žiūronai, juodi, mėlyni
Celestron Delta Optical Voyager S 10x25 žiūronai, juodi, mėlyni



Celestron Delta Optical Voyager S 10x25 žiūronai, juodi, mėlyni
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Operating temperature (T-T) | -15 - 40 °C |
| Width | 118 mm |
| Height | 35 mm |
| Weight | 196 g |
| Length | 104 mm |
| Product colour | Blue, Black |
| Exit pupil | 2.5 mm |
| Magnification | 10x |
| Field of view (at 1000 m) | 96 m |
| Interpupillary distance (max) | 7.6 cm |
| Objective diameter | 2.5 cm |
| Adjustable interpupillary distance | Yes |
| Interpupillary distance (min) | 3 cm |
| Closest focusing distance | 1.5 m |
| Prism type | Roof |
| Carrying case | Yes |
| Lens cap included | Yes |
| Cleaning cloth | Yes |
| Warnings | Do not look directly at the sun through binoculars or a telescope - risk damage to your eyesight., Keep out of the reach of children., Handle with care to avoid damage to the optics. |