-
−1%
Trampoline Salta First Class 366 cm black
Trampoline Salta First Class 366 cm black
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Product colour | Black |
| Shape | Round |
| Padding material | PVC |
| Maximum user weight | 180 kg |
| Placement supported | Outdoor |
| Top rail coating | Galvanized |
| Target audience | Children |
| Safety net | Yes |
| Product type | Above ground trampoline |
| Number of legs | 4 leg(s) |
| Frame coating | Galvanized |
| Frame material | Steel |
| Number of springs | 80 |
| Construction type | Coil spring |
| Fastener type | Zipper |
| Surface coloration | Monotone |
| Height | 2710 mm |
| External diameter | 3.66 m |
| Frame diameter | 4,2 cm |
| Spring length | 21 cm |