- In stock
Washing machine LG F4X5011TKB
Washing machine LG F4X5011TKB
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Model | F4X5011TKB |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 55 cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 68 kg, 69 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Washing capacity | 11 kg. Drilling, rpm- 1400 |
| Management | Sensory, Electronic |
| Washing programs | Download cycle, Eco 40-60, Mix, Mini/Mini14', Easy Care, AI Wash, Wool wash program, Cotton, Sports, Anti allergy program, Turbo 39 |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Protection against water spills | No |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 550 mm. |
| Country of manufacture | CN |