- Prekė sandėlyje
ELECTROLUX SKALBIMO MAŠINA EW6F2292P
ELECTROLUX SKALBIMO MAŠINA EW6F2292P
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Built-in display | Yes |
| Outlet hose length | 1.45 m |
| Display type | LED |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Cord length | 1.8 m |
| Appliance placement | Freestanding |
| Drum volume | 53 L |
| Viewing window | Yes |
| Door hinge | Left |
| Product colour | White |
| Loading type | Front-load |
| Door colour | White |
| Inlet hose length | 1.3 m |
| AC input voltage | 230 V |
| Current | 10 A |
| Water consumption per cycle | 49 L |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Depth | 636 mm |
| Height | 847 mm |
| Width | 597 mm |
| Delayed start timer | Yes |
| Rated capacity | 9 kg |
| Washing programs | Outerwear, Spin/drain, Eco 40-60°C, Cotton, Quilt, Hygiene, Wool, Delicate, Rinse, Synthetics, Quick, Jeans/denim |
| Overflow protection | Yes |
| Noise emission class | B |
| Rinse hold | Yes |
| Noise level (spin) | 75 dB |
| Spin-drying class | B |
| Adjustable spin speed | Yes |
| Maximum spin speed | 1200 RPM |
| Adjustable temperature | Yes |
| Specific features | SensiCare system |
| Adjustable feet | Yes |
| Remaining time indication | Yes |
| Child lock | Yes |
| Warnings | Keep the unit away from water sources to avoid the risk of electric shock., Do not attempt to repair or open the housing yourself, this may cause an electric shock hazard. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1905518 |