Skalbimo mašina „Electrolux EW2F528WP“
Skalbimo mašina „Electrolux EW2F528WP“
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Built-in display | Yes |
| Display type | LED |
| Outlet hose length | 1.97 m |
| Viewing window | Yes |
| Loading type | Front-load |
| Door colour | White |
| Drum volume | 53 L |
| Inlet hose length | 1.3 m |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Cord length | 1.4 m |
| Door hinge | Left |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | White |
| Dispenser tray type | 3-way |
| Capacity | 8 kg |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Current | 10 A |
| Water consumption per cycle | 43 L |
| AC input voltage | 230 V |
| Connected load | 1900 W |
| Energy consumption per 100 cycles | 47 kWh |
| Width | 596 mm |
| Depth | 547 mm |
| Height | 847 mm |
| Rated capacity | 8 kg |
| Overflow protection | Yes |
| Adjustable spin speed | Yes |
| Spin-drying class | B |
| Noise level (spin) | 74 dB |
| Adjustable temperature | Yes |
| Rinse hold | Yes |
| Delayed start timer | Yes |
| Maximum spin speed | 1200 RPM |
| Washing programs | Synthetics, Jeans, Sport, Rinse, Centrifugation and pumping out, Drum cleaning, Eco 40-60°C, Wool/silk, Outerwear, Quick, Wool, Delicate, Cotton, Hygiene |
| Noise emission class | B |
| AutoSense function | Yes |
| Adjustable feet | Yes |
| Child lock | Yes |
| Remaining time indication | Yes |
| Warnings | Always use the device according to the instructions to avoid the risk of damage or fire., Do not attempt to repair or open the housing yourself, this may cause an electric shock hazard., Keep the unit away from water sources to avoid the risk of electric shock. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2304277 |