- In stock
Semi-automatic coffee machine DeLonghi Classic EM450.M
Semi-automatic coffee machine DeLonghi Classic EM450.M
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DELONGHI, DeLonghi |
| Model | Classic EM450.M |
| Depth | 28.3 cm |
| Width | 22.6 cm, 345 mm. |
| Height | 31 cm, 395 mm. |
| Weight | 4.1 kg, 5.24 kg. |
| Color | Silver color |
| Housing material | Metal |
| Power | 1325W |
| Maximum working pressure | 15 Bar |
| Coffee type | Ground coffee |
| Types of drinks | Espresso doppio, Hot water, Espresso |
| Water capacity | 1.7 liters |
| Coffee bean capacity | 0 grams |
| Milk container | No |
| Adjusting the coffee strength | No |
| Water hardness adjustment | No |
| Preparing several cups at the same time | Yes |
| Steam nozzle | Yes |
| Cup warming | No |
| Integrated coffee grinder | No |
| Adjustable coffee coarseness | No |
| Saving coffee recipes | No |
| With pressure gauge | Yes |
| Automatic washing | No |
| Automatic descaling | No |
| Screen | No |
| Coffee machine type | Semi-automatic |
| Preparing cold drinks | No |
| Funnel for ground coffee | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 275 mm. |
| Country of manufacture | CN |