-
−5%
„Philips 5500“ serijos EP5541/50 kavos virimo aparatas, automatinis espreso kavos aparatas, 1,8 l
„Philips 5500“ serijos EP5541/50 kavos virimo aparatas, automatinis espreso kavos aparatas, 1,8 l
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Energy efficiency class | A |
| Power | 1500 W |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Height | 433 mm |
| Weight | 8 kg |
| Width | 246 mm |
| Depth | 371 mm |
| Number of user profiles | 4 |
| Pre brew aroma control | Yes |
| Adjustable milk quantity | Yes |
| Built-in grinder | Yes |
| Milk tank | Yes |
| Adjustable coffee spout height range | 85 - 145 mm |
| Maximum operating pressure | 15 bar |
| Coffee maker type | Fully-auto |
| Grinder type | Ceramic grinder |
| Number of temperature settings | 3 |
| Milk tank capacity | 0.26 L |
| Built-in milk frother | Yes |
| Coffee beans capacity | 275 g |
| Number of grinder settings | 12 |
| Adjustable coffee strength | Yes |
| Adjustable coffee spout height | Yes |
| Capacity in cups | 2 cups |
| Number of coffee strength settings | 5 |
| Reservoir for brewed coffee | Cup |
| Hot water system | Yes |
| Appliance placement | Countertop |
| Adjustable grinder settings | Yes |
| Coffee volume control | Yes |
| Product type | Espresso machine |
| Filter compatibility | AquaClean |
| Water tank capacity | 1.8 L |
| Capacity of grounds container | 12 |
| Coffee input type | Coffee beans |
| Anti-calc filter | Yes |
| Measuring cup | Yes |
| Bottle of lubricant | Yes |
| Cord length | 1.2 m |
| Control type | Touch |
| Dishwasher proof plates | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Product colour | Black |
| Display type | TFT |
| Latte making | Yes |
| Flat White making | Yes |
| Caffe Crema making | Yes |
| Americano making | Yes |
| Types of drink | Iced coffee, Cafe au lait, Caffe latte |
| Cappuccino making | Yes |
| Lungo making | Yes |
| Espresso making | Yes |
| Coffee making | Yes |
| Latte Macchiato making | Yes |
| Ristretto making | Yes |