- Prekė sandėlyje
„Logitech Brio 500“ „Full HD“ internetinė kamera
„Logitech Brio 500“ „Full HD“ internetinė kamera
Garantija
12 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Warranty period | 2 year(s) |
| USB powered | Yes |
| Interface | USB |
| Built-in flash | No |
| Product colour | Graphite |
| LED indicators | Yes |
| Mounting type | Clip |
| Cable length | 1.5 m |
| Noise-canceling | Yes |
| Lens material | Glass |
| Width | 110 mm |
| Weight (with stand) | 121 g |
| Height | 31.5 mm |
| Weight | 121 g |
| Depth | 31.5 mm |
| Clamp dimensions (W x D x H) | 45.8 x 65.1 x 25 mm |
| Minimum system requirements | Required: Available USB-C port Works with Windows, macOS, or Chrome OS and virtually any popular videocalling platform. Logi Tune not available for Chrome OS. RightSight currently available only for Windows Certified for Microsoft Teams, Zoom, Google Meet, Works With Chromebook. (2GB RAM or more needed for 1080p video streaming and 1GB RAM is typically needed for streaming 720p) |
| Minimum RAM | 2000 MB |
| Internet connection required | Yes |
| Digital zoom | 4x |
| Resolution at capture speed | 1280x720@60fps, 1920x1080@30fps |
| Supported video modes | 1080p, 720p |
| Megapixel (approx.) | 4 MP |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Auto focus | Yes |
| Zoom capability | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| White balance | Auto |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Face tracking | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Camera HD type | Full HD |
| Automatic light correction | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Diagonal field of view | 90° |
| Adjustable field of view | Yes |
| Field of view modes quantity | 3 |
| Packaging content | Brio 500 with attached USB-C cable Mount clip with removable mount adapter User documentation |
| Cables included | USB Type C |
| Batteries included | No |
| LCD clamp | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Mac operating systems supported | MacOS, Yes |
| Depth (with stand) | 45 mm |
| Width (with stand) | 110 mm |
| Height (with stand) | 51.5 mm |
| Master (outer) case width | 180 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.8 kg |
| Master (outer) case length | 270 mm |
| Master (outer) case height | 130 mm |
| Number of microphones | 2 |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone pick-up range | 1.22 m |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |