- Prekė sandėlyje
-
−2%
„Logitech 960-001585“ internetinė kamera, 2 MP, 1920 x 1080 pikselių, USB, grafito spalvos
„Logitech 960-001585“ internetinė kamera, 2 MP, 1920 x 1080 pikselių, USB, grafito spalvos
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Mounting type | Clip/Stand |
| Product colour | Graphite |
| Cable length | 1.5 m |
| Lens material | Glass |
| Interface | USB |
| Built-in flash | No |
| Weight | 75 g |
| Height | 31.9 mm |
| Depth | 66.6 mm |
| Width | 72.9 mm |
| Minimum system requirements | Required: Available USB-A port Works with Windows, macOS, or ChromeOS and virtually any popular videocalling platform. (2GB RAM or more needed for 1080p video streaming and 1GB RAM is typically needed for streaming 720p) |
| Minimum RAM | 1000 MB |
| Privacy type | Privacy cover |
| Fixed focus | Yes |
| Supported video modes | 720p, 1080p |
| Megapixel (approx.) | 2 MP |
| Face tracking | No |
| Camera HD type | Full HD |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Diagonal field of view | 58° |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Privacy camera | Yes |
| Resolution at capture speed | 1920x1080@30fps, 1280x720@30fps |
| Camera lens elements | 4-element lens |
| Packaging content | Webcam User documentation |
| User guide | Yes |
| Batteries included | No |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Microphone direction type | Omnidirectional |
| Microphone pick-up range | 1 m |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC), CarbonNeutral |