HP 620 FHD Webcam
HP 620 FHD Webcam








HP 620 FHD Webcam
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Tilt angle range | 0 - 90° |
| Integrated USB cable | Yes |
| Noise-canceling | Yes |
| USB connector | USB Type-A |
| 360° rotational base | Yes |
| Built-in flash | No |
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Clip |
| Angle of rotation | 360° |
| Interface | USB |
| Built-in microphone | Yes |
| Weight | 181 g |
| Height | 55.5 mm |
| Depth | 65.5 mm |
| Width | 95 mm |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Zoom capability | Yes |
| Face tracking | No |
| Digital zoom | 5x |
| Megapixel (approx.) | 4 MP |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Camera HD type | Full HD |
| HP segment | Home |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Diagonal field of view | 92° |
| Supported video modes | 1080p, 720p, 1440p |
| Quick installation guide | Yes |
| Protective guard | Yes |