Induction cooker Camry CR 6514
Induction cooker Camry CR 6514
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Child lock | Yes |
| Number of cooking zones | 2 zone(s) |
| Number of electric cooking zones | 2 zone(s) |
| Hob type | Zone induction hob |
| Sleep timer | Yes |
| Cooking zone 2 diameter | 220 mm |
| Number of power levels | 10 |
| Cooking zone 1 diameter | 220 mm |
| Product colour | Black |
| Appliance placement | Countertop |
| Connected load (electric) | 3500 W |
| Input voltage | 220 - 240 V |
| Frequency | 50 / 60 Hz |
| Height | 45 mm |
| Depth | 370 mm |
| Weight | 4.84 kg |
| Width | 605 mm |
| Built-in display | Yes |
| Control type | Touch |
| Auto power off | Yes |
| Display type | LCD |
| Temperature (max) | 240 °C |
| Control position | Front |
| Easy to clean | Yes |
| Audio detection | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS09: Environmental hazard, GHS06: Toxic, GHS02: Flammable |
| Warnings | Do not use near flammable materials. |