- In stock.
REFRIGERATOR BI ENCMUSP9S ELX
REFRIGERATOR BI ENCMUSP9S ELX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Model | ENCMUSP9S |
| Height | 188.4 cm, 1950 mm. |
| Width | 54.6 cm, 590 mm. |
| Depth | 54.9 cm |
| Weight | 64 kg, 66 kg. |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 215 kWh |
| Total refrigerator capacity | 207 liters |
| Total freezer capacity | 62 liters |
| Noise level | 37 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Refrigerator operating temperature | 2 - 8°C |
| Freezer operating temperature | -24 - -15°C |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 3 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 5 |
| Lighting type | Moon |
| Number of compressors | 1 |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 10 hours |
| Water and ice maker | No |
| Management | Sensory, Electronic |
| Additional information | TwinTech® No Frost has an advanced dual cooling system for the refrigerator and freezer. This technology protects the freezer from icing, and ensures optimal humidity in the refrigerator and protects food from drying out. 70% of the inner lining is made of recycled plastic.* The MultiSpace refrigerator is higher than a conventional design, so you have more space to store products. A variety of storage solutions allow you to adapt the space to your needs - more flexibility and order. MultiFlow technology helps maintain a uniform temperature on all shelves in the refrigerator, so food stays fresher longer. In addition, this technology maintains optimal humidity and protects products from drying out. Refrigerator with CustomFlex® - now you can arrange the door shelves as you like. Create your desired door design by easily moving or sliding the shelves to a convenient place for you. * The inner lining plastic rHIPS is made from up to 70% recycled plastic, which makes up 13% of the total |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | IT |