EUKANUBA sausas šunų ėdalas be grūdų dideliems suaugusiems šunims su vandenyno žuvimis, 12 kg
EUKANUBA sausas šunų ėdalas be grūdų dideliems suaugusiems šunims su vandenyno žuvimis, 12 kg
Garantija
0 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Size of breed | Large breed +45 kg, Large breed 25 - 45 kg |
| Sugar free | Yes |
| Pet specific needs | General health |
| Weight | 12 kg |
| Category | For dog |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Package type | Sack |
| Dog breed | All breeds of large dogs, All breeds of giant dogs, All breeds of large and giant dogs |
| Soy free | Yes |
| Gluten free | Yes |
| Dosage form | Solid |
| Product category | Dry food |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
| No artificial colours | Yes |
| Additional features | General health, Grain-free, Gluten-free, Muscle building |
| Main flavor | Fish |
| Age of the pet | Adult |
| Series | EUKANUBA Grain Free |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Fat content | 13% |
| Crude ash | 6.7% |
| Crude fibres | 2.5% |
| Protein | 25% |