EUKANUBA Puppy L XL sausas šunų ėdalas su vištiena, 15 kg
EUKANUBA Puppy L XL sausas šunų ėdalas su vištiena, 15 kg
Garantija
0 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 15 - 20*
d. d.
| Category | For dog |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Additional features | Growth period |
| Size of breed | Large breed +45 kg, Large breed 25 - 45 kg |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
| Package type | Sack |
| Dog breed | All breeds of large and giant dogs, All breeds of giant dogs, All breeds of large dogs |
| Weight | 15 kg |
| Pet specific needs | Growth period, Strong and healthy bones |
| Product category | Dry food |
| Sugar free | Yes |
| Gluten free | No |
| Dosage form | Solid |
| No artificial colours | Yes |
| Main flavor | Chicken |
| Soy free | Yes |
| Age of the pet | Junior |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Crude fibres | 2% |
| Protein | 26.5% |
| Crude ash | 5.3% |
| Fat content | 14.5% |