EUKANUBA Premium Nutrition Puppy Small & Medium Breed Lamb and rice - dry dog food - 12kg
EUKANUBA Premium Nutrition Puppy Small & Medium Breed Lamb and rice - dry dog food - 12kg
Garantija
0 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 4 - 8*
d. d.
| Dog breed | All breeds of medium-sized dogs, All breeds of small dogs, All breeds of small and medium-sized dogs |
| Gluten free | Yes |
| Dosage form | Solid |
| Additional features | Growth period, Muscle building, Gluten-free |
| Soy free | Yes |
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg, Small breed 5 - 10 kg |
| No artificial colours | Yes |
| Product category | Dry food |
| Series | EUKANUBA Premium |
| Package type | Sack |
| Age of the pet | Junior |
| Veterinary classification | Complete feed |
| Sugar free | Yes |
| Weight | 12 kg |
| Pet specific needs | Growth period, Protection of muscle mass |
| Category | For dog |
| Main flavor | Lamb |
| Weight range | 10 kg - 15,9 kg |
| Warnings | Store in a dry and cool place away from direct sunlight., Ensure that the dog's bowl is always clean to prevent contamination of the food., Follow the recommended feeding rate according to the instructions on the packaging. |
| Crude ash | 6.7% |
| Crude fibres | 1.4% |
| Protein | 28% |
| Fat content | 17% |