-
−28%
Guess Bluetooth ENC GUBH70EPOSMW Brown/Brown Peony Script Round Shape Headphones
Guess Bluetooth ENC GUBH70EPOSMW Brown/Brown Peony Script Round Shape Headphones
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
11 - 19
business days
The Peony Script Round Shape on-ear headphones feature excellent sound, elegant design and functionality that will meet your expectations.
The brown color gives the headphones an elegant and minimalist look, and the emblems characteristic of the Guess brand add an exclusive accent.
The Guess brand logo adds a luxurious accent and confirms the authenticity and highest quality of the product.
A must-have for those who value elegance and prestige!
Voice Assistant technology allows users to use voice assistants easily and quickly. Hands-Free Calling provides convenient phone calls without having to reach for the phone.
The headphones are equipped with the latest version of Bluetooth 5.3 , which ensures a stable connection and quick pairing with devices.
Thanks to the IPX4 waterproof class, the headphones are resistant to sweat and splashes, allowing them to be used during outdoor activities.
The headphones were manufactured under license from the Guess brand.
Technical Data | |
| Type | On-ear headphones |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Headphone battery | 3.7V / 300mAh |
| Bluetooth communication distance | up to 10 m |
| Headphone charging time | 2 hours |
| Working time | up to 32 hours | Headphone charging port | USB-C |
| IPX protection class | IPX4 |
| Functions | Playing Music / Making Calls |
| Impedance | 32ohm ± 16% |
| Built-in microphone | Yes |
| Frequency range | 20Hz-20kHz |
| Color | Brown |
| The set includes | Headphones, Manual |
| Gamintojas | Guess |
| Product packaging width in cm | 20.2 cm. |
| Product packaging height in cm | 24 cm. |
| Product packaging depth in cm | 8.7 cm. |
| Waga gabarytowa w gramach | 702.96 g. |