ZWILLING Electrics fryer 36450-280-0 black
ZWILLING Electrics fryer 36450-280-0 black



















ZWILLING Electrics fryer 36450-280-0 black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Removable bowl | Yes |
| Construction type | Double |
| Control type | Touch |
| Appliance placement | Stand-alone |
| Easy to clean | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| Product colour | Black |
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Power | 1400 W |
| Width | 291 mm |
| Weight | 3.91 kg |
| Height | 300 mm |
| Length | 347 mm |
| Product type | Low fat fryer |
| Temperature (max) | 200 °C |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Temperature (min) | 80 °C |
| Baking function | Yes |
| Capacity | 4 L |
| Number of programs | 6 |
| Roasting function | Yes |
| Frying function | Yes |
| Recipe book | Yes |
| Rotisserie | Yes |
| Manual | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LED |