- New
- In stock
SET METAL DRILLS HSS-R 25PC PROMOLINE
SET METAL DRILLS HSS-R 25PC PROMOLINE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Length | 15.1 cm, 196 mm. |
| Working part length | 10.1 cm |
| Diameter | 13 mm |
| Drill type | HSS |
| Mounting type | Straight |
| Included | 25 pcs: 1; 1.5; 2; 2.5; 3; 3.5; 4; 4.5; 5.5; 6; 6.5; 7.5; 8; 8.5; 9; 9.5; 10; 10.5; 11; 11.5; 12; 12.5; 13 mm |
| Material to be processed | Metal |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Metal drilling kit. Holder |
| Weight | 1.33 kg. |
| Width | 111 mm. |
| Height | 56 mm. |
| Country of manufacture | DE |