- New
- In stock
SDS PLUS DRILL BIT S4 5,5X110,0MM
SDS PLUS DRILL BIT S4 5,5X110,0MM
SDS PLUS DRILL BIT S4 5,5X110,0MM
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Length | 11.5 cm, 28 mm. |
| Working part length | 5cm |
| Diameter | 5.5 mm |
| Mounting type | SDS Plus (TE-C) |
| Material to be processed | Concrete |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Working length: 50 mm. Mounting type: SDS Plus (TE-C) |
| Weight | 0.088 kg. |
| Width | 205 mm. |
| Height | 6 mm. |
| Country of manufacture | DE |