-
−6%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Adler AD 8084 mini fridge has a capacity of 4 liters and operates at a cooling temperature of 18-22 below ambient temperature. It features mechanical control, two shelves and a freestanding design with dimensions of 183 mm wide, 270 mm high and 241 mm deep.
Design | |
|---|---|
| Door hinge position | Right |
| Integrated display | No |
| Product color | Black |
| Control type | Mechanical |
| Replacement doors | No |
| Cooling system type | Peltier cell |
| Refrigerator door balconies | 1 |
Weight and dimensions | |
| Width | 183 mm |
| Height | 270mm |
| Depth | 241 mm |
Operation | |
| Voltage | 12V |
| Power management | 100-240V AC 50/60Hz |
Ergonomics | |
| Refrigerator interior light | No |
| Storage basket | Yes |
| Storage shelf | Yes |