Green Cell INV21 power adapter/inverter Auto 6000 W Black
Green Cell INV21 power adapter/inverter Auto 6000 W Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Efficiency | 85% |
| USB ports quantity | 2 |
| Power current type | DC-to-AC |
| Purpose | Car inverter |
| Output power | 6000 W |
| Detachable power connectors | Yes |
| Power protection features | Overheating, Surge and inrush |
| Output voltage | 230 V |
| Power supply type | Auto |
| Input voltage | 24 V |
| Output frequency | 50 Hz |
| Suitable location | Car |
| Cooling type | Active |
| Built-in fan | Yes |
| Product colour | Black |
| Weight | 6.2 kg |
| Depth | 410 mm |
| Height | 93 mm |
| Width | 209 mm |
| Cables included | DC |
| Quick installation guide | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Warnings | Avoid contact with eyes and skin; in case of contact, flush immediately with water., Do not use near sources of fire or high temperatures., The product must not be disposed of in the regular refuse bin. It must be disposed of by specialist disposal in accordance with local regulations. |