The De'Longhi Inissia fully automatic capsule coffee machine has a 0.7L water tank and operates at a maximum pressure of 19 bar. It is compatible with Nespresso coffee capsules and features a keep warm function, an adjustable drip tray and a removable water tank.
The De'Longhi Inissia fully automatic capsule coffee machine has a 0.7L water tank and operates at a maximum pressure of 19 bar. It is compatible with Nespresso coffee capsules and features a keep warm function, an adjustable drip tray and a removable water tank.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The De'Longhi Inissia automatic capsule coffee machine has a 0.7 L water capacity and operates at a maximum pressure of 19 bar. It is compatible with Nespresso coffee capsules and features a heating function, an adjustable drip tray and a removable water tank.
Power | |
|---|---|
| Power | 1260W |
| AC Input Frequency | 50 - 60 Hz |
| AC Input Voltage | 220-240V |
Weight and Dimensions | |
| Height | 230mm |
| Weight | 3.16 kg |
| Depth | 321 mm |
| Width | 225 mm |
Operation | |
| Water Tanks | 0.7L |
| Integrated Mill | No |
| Heating System | Thermoblock |
| Coffee Input Type | Coffee Capsule |
| Coffee Capsule/Pod System | Nespresso |
Ergonomics | |
| Removable Water Tank | Yes |
| Product Color | Black |
| Adjustable Drip Tray | Yes |
| Used Capsule Capacity | 11 pcs. |
Security Warning | |
| Use the product only for its intended purpose to avoid hazards. | |