Severinas 2056
Severinas 2056





Severinas 2056
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 4 - 8*
d. d.
- heat resistant painted housing
- 4-position switch: upper heat with turning spit - upper/lower heat with hot-air convection - upper heat - lower heat
- variable thermostat: 0 - 230°C
- 120-minute timer with acoustic signal at the end of the cooking cycle
| Oven | |
|---|---|
| Oven type: | Electric |
| Total oven(s) interior capacity: | 30 L |
| Total oven power: | 1600 W |
| Number of ovens: | 1 |
| Oven interior capacity: | 30 L |
| Number of shelf positions: | 3 |
| Convection cooking: | Y |
| Oven thermostat range: | 0 - 230 °C |
| Design | |
| Control type: | Rotary |
| Colour of product: | Black,Stainless steel |
| Built-in display: | N |
| Baking tray dimensions: | 325 x 280 mm |
| Door hinge: | Down |
| Ergonomics | |
| Delayed start timer: | Y |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 450 mm |
| Depth: | 390 mm |
| Height: | 345 mm |