Severin 2198
Severin 2198




Severin 2198
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
- non-stick coated crêpes pan, Ø approx. 30 cm
- with wooden spatula and wooden crêpes turning stick
- high-quality plastic housing
- variable thermostat
- on/off switch
- pilot light
- ready-to-use indicator
- cable storage
- non-slip feet
| Technical details | |
|---|---|
| Number of crepes: | 1 crepe(s) |
| Colour of product: | Black |
| Crepe diameter: | 30 cm |
| Adjustable thermostat: | Y |
| On/off switch: | Y |
| Non-slip feet: | Y |
| Housing material: | Plastic |
| Indication light: | Y |
| Cord storage: | Y |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 350 mm |
| Depth: | 315 mm |
| Height: | 80 mm |
| Power | |
| Power: | 1000 W |