GreenBlue electric tumble dryer for clothes, 3kg load, GB415 GR
GreenBlue electric tumble dryer for clothes, 3kg load, GB415 GR















GreenBlue electric tumble dryer for clothes, 3kg load, GB415 GR
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Noise level | 58 - 62 dB |
| Dimensions (with stand) (WxHxD) | 49,5 x 43,5 x 59,5 cm |
| Product colour | Grey |
| Capacity | 3 kg |
| Energy efficiency class (old) | G |
| Drum size | 260 x 460 mm |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power | 830 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Warnings | Do not touch hot surfaces of the appliance., Connect the appliance to a correctly earthed electrical socket., Do not leave the unit unattended during operation. |