Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Lietuvos
per 3 - 5*
d. d.
The Neomounts DS45-430BL19 is a TV desk stand for screens up to 75" with a weight capacity of 40 kg. The TV stand can be adjusted in height for the optimum viewing position.
For maximum compatibility the DS45-430BL19 is suitable for screens that meet pattern 200x200 to 800x400 mm. Additionally, the DS45-430BL19 is also available for non-standard VESA patterns. The DS45-430BL19 TV stand provides an excellent solution for users who prefer not to drill holes in walls or for those who no longer have the original TV stand.
| Summary | Neomounts DS45-430BL19 TV stand 23-75". Maximum weight capacity: 40 kg, Minimum screen size: 58.4 cm (23"), Maximum screen size: 190.5 cm (75"), Minimum VESA mount: 200 x 200 mm, Maximum VESA mount: 800 x 400 mm. Height adjustment range: 0 - 62 mm. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://www.neomounts.com/default.asp?pageid=44&artdetail=DS45-430BL19 |
| Unit Box Height | 0.05 |
| Unit Box Length | 0.39 |
| Unit Box Width | 0.17 |
| Maximum screen size | 75 " |
| Maximum VESA mount | 800 x 400 mm |
| Maximum weight capacity | 40 kg |
| Maximum weight capacity (per display) | 40 kg |
| Minimum screen size | 23 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Mounting type | Desk |
| Number of displays supported | 1 |
| Panel mounting interface | 200 x 200/200 x 300/200 x 400/300 x 100/300 x 200/300 x 300/400 x 200/400 x 300/400 x 400/440 x 400/500 x 400/600 x 200/600 x 300/600 x 400/700 x 400/800 x 200/800 x 400 mm |
| Cable management | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 0 - 62 mm |
| Housing material | Steel |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Lockable | Not lockable |
| Mounting option | Stand |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Depth | 355 mm |
| Depth (max) | 355 mm |
| Depth (min) | 355 mm |
| Height | 735 mm |
| Weight | 2400 g |
| Width | 426 mm |
| Package depth | 45 mm |
| Package height | 385 mm |
| Package weight | 2600 g |
| Package width | 165 mm |
| Harmonized System (HS) code | 7326909890 |
| Master (outer) case gross weight | 20700 g |
| Master (outer) case height | 400 mm |
| Master (outer) case length | 200 mm |
| Master (outer) case net weight | 20800 g |
| Master (outer) case width | 350 mm |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 368 pc(s) |
| Mounting | Freestanding |
| Model | DS45-430BL19 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.003315 cubm |
| Unit Calculated Weight | 2.4 kg |