„Mikrotik CRS320-8P-8B-4S+RM“ tinklo komutatorius su gigabito eterneto ryšiu (10/100/1000), maitinimu per eternetą (PoE).
„Mikrotik CRS320-8P-8B-4S+RM“ tinklo komutatorius su gigabito eterneto ryšiu (10/100/1000), maitinimu per eternetą (PoE).
Garantija
12 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 5 - 10*
d. d.
| Rack mounting | Yes |
| Reset button | Yes |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (max) | 600 W |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 36 W |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Width | 444 mm |
| Depth | 235 mm |
| Height | 44 mm |
| Networking standards | IEEE 802.3at, IEEE 802.3af |
| 10G support | Yes |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Operating system installed | RouterOS |
| Internal memory | 256 MB |
| Flash memory | 32 MB |
| Built-in processor | Yes |
| Processor model | 98DX226S |
| Mean time between failures (MTBF) | 200000 h |
| Processor manufacturer | ARM |
| Compliance certificates | EAC, RoHS, CE |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 17 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Console port | RJ-45 |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Warnings | Make sure the ventilation of the equipment is not blocked., Avoid contact of the device with liquid., Follow the safety guidelines for electrical current. |